Kuvars kumu fiyatı ne kadar?

Date: Oct. 12, 2026

Makine kumu üretim hattında kuvars kumunun yıkanması sürecinde, doğrudan kullanılabilir; zira kuvars kumu genellikle düşük çamur içeriğine sahiptir. Kuvars kumunu temizlemek için kullanmak yalnızca yüksek enerji tüketimine yol açmakla kalmaz, aynı zamanda verimsiz sonuçlar doğurur. Daha da önemlisi, kuvars kumu yatırım maliyeti, ‘e kıyasla daha düşüktür. Peki, kuvars kumu maliyeti nedir? Bu maliyet; makinenin kendi kalitesine, üreticinin gücüne, piyasadaki arz-talep dengesine ve model parametrelerine bağlıdır. Spesifik fiyatlar aşağıda sunulmuştur.

dewatering screen

1. Mekanik Kalite

Kalite, kuvars kumu fiyatını belirleyen temel faktörlerden biridir. Yüksek kaliteli makinelerin; malzeme seçimi, teknolojik yatırımlar ve işçilik detayları gibi alanlarda daha hassas davranacağı, bu da üretim enerjisi ve maliyetinin artmasıyla birlikte fiyata yansıyacağı bilinmektedir. Bu durum, yatırımcılara çok daha yüksek fayda sağlar. Aksine, düşük kaliteli bir makine satın alındığında, uygulama süreçlerinde sık sık arızalar yaşanabilir ve bu da makinenin sonraki kullanımını olumsuz etkiler.

2. Üretici Gücü

Kuvars kumu üreticilerinin üretim kapasiteleri farklılık gösterir. Geniş model yelpazesi ve üstün kalitede ürünler sunan güçlü üreticilerin fiyatlandırması genellikle daha uygun ve şeffaftır. Güçlü üreticiler, olgunlaşmış teknolojileri ve düşük üretim maliyetleri sayesinde küçük ölçekli üreticilere kıyasla daha yüksek performans-fiyat oranı sunar.

dewatering screen

3. Piyasa Arz ve Talebi

Piyasadaki arz ve talep değişimleri, kuvars kumu fiyatlarının artmasına neden olur. Ekonomik prensiplere göre, arz talebin üzerinde olduğunda üreticiler kar marjlarını daraltır ve bu durum fiyatların düşmesine yol açar; aksine, talep arzı aştığında makine fiyatları yükselir.

4. Model Parametreleri

Kuvars kumu çeşitleri farklılık gösterir ve her bir seri birden fazla modele ayrılır. Makine ağırlığı, kapasite ve üretim maliyetlerindeki tutarsızlıklar nedeniyle fiyatlar da doğal olarak farklılık gösterecektir.

Model Besleme Boyutu (mm) Kapasite

(t/h)

Eleme Paneli

(mm)

Eleme Alanı

(m²)

Güç (kw) Ağırlık (kg) Genel Boyutlar (mm)
TS0918 ≤10 10-20 900*1800 1.62 0.75*2 590 1890*1290*1080
TS0924 ≤10 10-20 900*2400 2.16 1.1*2

750 2480*1290*1220
TS1224 ≤10 20-40 1200*2400 2.88 2.2*2 1080 2480*1590*1430
TS1230 ≤10 20-40 1200*3000 3.6 2.2*2 1230 3080*1590*1500</b

TS1236 ≤10 20-40 1200*3600 4.32 3.0*2 1490 3680*1590*1500
TS1530 ≤10 30-60 1500*3000 4.5 3.0*2 1360 3080*1890*1440
TS1536 ≤10 30-60 1500*3600 5.4 3.0*2 2180 3680*1890*1450
TS1836 ≤10 60-80 1800*3600 6.48 5.5*2 3350 3720*2420*1930
TS1842 ≤10 60-80 1800*4200 7.56 5.5*2 3720 4370*2420*2100

Yukarıda, kuvars kumu fiyatlandırmasına ilişkin genel bir tanıtım sunulmuştur. Ekipman satın alırken dikkatli değerlendirme yapmalı, güvenilir markaları tercih etmeli ve daha yüksek performanslı ekipmanları seçmelisiniz.

İlgili Makaleler:

Silis Kumu Çıkarma Prosesi

Kaç Tür Vardır?

Fiyatı

Please enter your inquiry and contact. We will reply you as soon as possible.

If you have any question, please click here for live help. If you have any question, please click here for live help.
Facebook